۲۰
تیر

آمپر و برگزاری وبینار تخصصی کاربرد نانو‌کامپوزیت‌های پلیمری در صنعت خودرو

با توجه به افزایش میزان کاربرد و توسعه‌ی فناوری نانو در تمامی صنایع، مرکز نوآوری و شتابدهی آمپر، با هدف آشنایی فعالان صنعت خودرو وبینار تخصصی کاربرد نانو کامپوزیت‌های پلیمری صنعت خودرو را برگزار می‌کند.

آمپر با هدف آشنایی فعالان صنعت خودرو و کاربرد نانو‌کامپوزیت‌ها در این صنعت و همچنین جذب ایده، دومین وبینار تخصصی با عنوان “کاربرد نانوکامپوزیت های پلیمری در صنعت خودرو” را با حضور دکتر نازک‌دست یکی از متخصصین شناخته شده صنعت پلیمر ایران و با محورهای ذیل در تاریخ 1400/04/22 از طریق وب سایت ایوند برگزار خواهد کرد که علاقه‌مندان این حوزه می‌توانند از طریق لینک http:\\evnd.co\mJI56 اقدام به ثبت نام کنند.

1 – جایگاه نانوکامپوزیت­های پلیمری در توسعه­ی فناوری­های نوین

2 – ساختار نانوذرات پرمصرف در تولید نانوکامپوزیت­های پلیمری

3 – روش­های تولید و فراورش نانوکامپوزیت­های پلیمری

4 – کاربردهای نانوکامپوزیت­های پلیمری در روندهای آینده­ی صنعت خودرو:

1-4 – کاربرد نانوکامپوزیت­ها در سبک­سازی خودرو

2-4 – کاربرد نانوکامپوزیت­های هادی الکتریسیته در خودروهای هیبریدی و برقی

3-4 – کاربرد نانوکامپوزیت­های هادی حرارت در مدیریت حرارتی خودرو

4-4 – کاربرد حسگرهای نانوکامپوزیتی در خودروهای خودران

صنعت خودرو از طریق دست‌یابی به موتورهای پیشرفته، استفاده از انرژی‌های نو، کاهش وزن ماشین، بهبود عملکرد مواد، افزایش میزان راحتی و انعطاف‌پذیری، افزایش بهره‌وری و … از فناوری نانو بهره می‌برد و در آینده ای نزدیک هرچه قدر میزان کاربرد و توسعه ی فناوری نانو توسط شرکت های خودرو سازی بیشتر باشد، قدرت رقابت آن شرکت نیز بیشتر خواهد بود.

یکی از اصلی‌ترین موضوعات فناوری نانو، ساخت مواد با خواص جدید است. این مواد ارزش افزوده‌ی بسیار بالا و کارایی بالاتری در تمام صنایع از جمله صنعت خودرو خواهند داشت

ده‌ها کاربرد فناوری نانو مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است که تعدادی از این کاربردها امروزه در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کاربردها موجب می‌شود تا خودروها سبک‌تر، پُرقدرت‌تر، سریع‌تر و ایمن‌تر شوند، و با محیط زیست سازگاری بیش‌تری داشته باشند. از سویی دیگر، فناوری نانو موجب کاهش هزینه‌های عملکردهای موجود نیز می‌شود.

مرکز نوآوری و شتاب‌دهی آمپر اسفند ماه سال گذشته نیز اولین وبینار تخصصی خودر را با موضوع “روش های نوآورانه به کارگیری پلیمرهای مهندسی در سبک سازی خودرو” برگزار کرد.