۲۶
مرداد

حضور مرکز نوآوری آمپر در نهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (Inotex 2020)

نهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ( INOTEX ) از تاریخ ۲۲ الی ۲۵ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار شد. اینوتکس محلی برای گردهمایی موثرترین نقش‌آفرینان اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور می باشد. حضور ۲۵ کشور در این رویداد نشان دهنده جایگاه پر اهمیت اینوتکس، در بین کشور های منطقه و جهان می باشد. اینوتکس محلی برای ملاقات متخصصین و کارشناسان، کارآفرینان، سرمایه گذاران، مخترعان و سیاست گذاران است و به آن­ها فرصتی برای همکاری و شبکه‌سازی با یکدیگر می‌دهد تا در مسیر پیشرفت حرکت کنند.

همانطور که ذکر شد، نهمین دوره رویداد اینوتکس به دلیل شیوع ویروس کرونا، به صورت آنلاین برگزاری گردید. به طور کلی اینوتکس سه هدف ایجاد همکاری و مشارکت بین بازیگران اصلی زیست بوم فناوری و نوآوری، ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذران و فراهم کردن امکان گفتگو و شبکه‌سازی بین عناصر این زیست‌بوم فعالیت می نماید. در راستای این اهداف، دوازده رویداد مختلف همچون اینوجوان، اینوتکس پیچ، کافه سرمایه، اینوتکس کوآپ و… در کنار نمایشگاه اصلی و برای تیم های استارت آپی به صورت مجازی برگزاری گردید.

در این دوره، بالغ بر 400 شرکت کننده از 5 کشور مختلف حضور داشتند. مرکز نوآوری آمپر نیز به منظور شناسایی و سرعت بخشی به پروژه ها و ایده های خلاق و ایجاد بستری مناسب جهت اجرای طرح های نوآورانه در این نمایشگاه حضور فعالی داشت.

با توجه به اینکه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، این نمایشگاه امسال به صورت مجازی برگزار شد، فضای متفاوتی را تجربه کردیم. فضایی که علی رغم محدویت های فیزیکی اش، بستری خلاقانه و تجربه ای جدید را به ارمغان آورد. . شروع اینوتکس با استقبال ۱۰ هزار نفری مخاطبان از افتتاحیه نمایشگاه همراه بود و این استقبال در طول زمان برگزاری نمایشگاه هم ادامه داشت.

واحد شتابدهی آمپر، مبادی ورودی مختلفی را برای دریافت و پردازش ایده های نواورانه و طرح های استارت آپی، در نظر گرفته بود. شرکت­کنندگان با مراجعه به غرفه ی شرکت آمپر در نمایشگاه مجازی اینوتکس، طرح های خود را در سیستم ورودی شتابدهنده آمپر، ثبت نموده­اند.در این نمایشگاه ایده­های نوآورانه­ی بسیاری در حوزه صنعت خودرو، اینترنت اشیا و فناوری اطلاعات از سوی بازدیدکنندگان غرفه مرکز نوآوری آمپر به این مرکز ارائه شد. این ایده­ها، پس از بررسی­های اولیه و در صورت کسب امتیازات لازم مورد حمایت مرکز نوآوری آمپر قرار خواهند گرفت.

وبـسایت شرکت آمپر، به صورت نامحدود، آماده دریافت پیشنهادات کاری و ایده­های استارتاپی می­باشد و پس از پایان نمایشگاه نیز، امکان ایجاد ارتباط وجود خواهد داشت.

گزارش حضور مرکز نوآوری آمپر در نمایشگاه اینوتکس 2020

مرکز نوآوری آمپر