شتابدهنده آمپر
۱۹
آبان

رونمایی رسمی از مرکز نوآوری آمپر

در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو تهران با عنوان همایش تخصصی ساخت و فناوری قطعات سیستم سوخت‌رسانی و پلیمری خودرو که در تاریخ 19 آبان ماه سال 1398 برگزار گردید، به طور رسمی از مرکز نوآوری آمپر رونمایی شد.

جناب آقای مهندس بهروز کشاورز مدیر عامل مرکز نوآوری آمپر در این خصوص در نشست خبری همایش تخصصی ساخت و فناوری قطعات سیستم سوخت­ رسانی و پلیمری خودرو خاطر نشان کرد که مرکز نوآوری آمپر آماده است که به عنوان یک شرکت شتاب دهنده استارتاپی با استقبال از ایده های نوآورانه و سرمایه گذاری بر روی آن ها، مسیر تجاری سازی و تحقیق و توسعه صنعت قطعه سازی را هموار نماید. دستیابی به این هدف با جذب دانشجویان و متخصصان علاقه­مند، سرعت می­گیرد و ازاین‌رو در­های مرکز نوآوری آمپر بر روی تمامی افراد صاحب ایده باز است. در سال­های اخیرکه کشورهای پیشرفته و صاحب فناوری، محدودیت‌های شدیدی را در زمینه‌های مختلف برای کشورمان ایجاد کردند، ما در مرکز نوآوری آمپر با تکیه‌بر ظرفیت و تلاش‌های جوانان و نخبگان در تلاش خواهیم بود که راه‌حل‌هایی را برای عبور از چالش‌ها و حل مشکلات کشور بیابیم.

آقای مهندس کشاورز همچنین افزودند: آمپر در ابتدا فعالیت خود را بامطالعه و بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی، چالش‌ها و راهکارهای آن‌ها و همچنین  شناخت صحیح نیازها و خلق ایده شروع کرد؛ چراکه علاوه بر پژوهش‌های نیازمحور و موردنیاز جامعه و صنعت، با خلق ایده می­توان محصولات و خدمات ماندگاری ساخت که ارزش‌افزوده‌ی بالایی نیز داشته باشند. در حال حاضر این مرکز از دو واحد “پژوهش و نوآوری” و “شتابدهی و سرمایه­گذاری خطر پذیر” تشکیل‌شده است. واحد شتابدهی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر، بستر مناسب جهت تبدیل ایده‌ها و استارتاپ­های نوپا به کسب‌وکارهای موفق را فراهم می­آورد. علاوه بر حمایت­های مالی، خدماتی همچون آموزش، منتورینگ و فضای کار اشتراکی در این مرکز ارائه می­گردد. همچنین در واحد پژوهش و نوآوری نیز با  همکاری فارغ‌التحصیلان نخبه­ی کشوری و باهدف توسـعه اقتصـادی و اجتماعـی جامعـه، در زمینه نـوآوری و بومی‌سازی فناوری­های نوین در حوزه­های صنعت خودرو، تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و اینترنت اشیاء فعالیت دارد.

در طول مدت برگزاری نمایشگاه، علاقه­مندان و نخبگان دانشگاهی و صنعتی با مراجعه به غرفه مرکز نوآوری آمپر توانستند، طرح­های نوآورانه خود را در حوزه خودرو با این شرکت مطرح کنند. در این رویداد تعداد زیادی طرح نوآورانه در حوزه صنعت خودرو به مرکز نوآوری آمپر ارائه شد. این طرح­ها پس از بررسی و درصورتی‌که حائز شرایط موردنظر مرکز نوآوری باشند، به مرحله شتابدهی خواهند رسید.