شتابدهی
۱۶
مهر

گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های صنعت خودرو

مرکز نوآوری آمپر در گردهمایی فناورانه صنایع شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت خودرو که در تاریخ 15 تا 17 مهرماه سال 1398 برگزار شد، حضور پیدا کرد. این گردهمایی به منظور تعامل علم و صنعت، در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و با حضور مدیران و نمایندگان شرکت­های فعال در زنجیره تولید خودرو و قطعات خودرو صورت گرفت تا شرکت­های دانش بنیان محصولات و توانمندی­های خود را عرضه کنند. همچنین خودروسازان نیازهای خود را در قالب ارائه سخنرانی­های reverse pitch مطرح کردند و پس از پایان هر ارائه، نشست­های B2B میان شرکت­ها و صنایع برگزار گردید.

از دیگر برنامه­های ارائه شده در این گردهمایی می­توان به معرفی رویکردهای ستاد فناوری­های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته در حمایت از نوآوری­ در صنعت خودرو، پنل انتقال تجربه (پرسش و پاسخ و گفتگوی صنایع و شرکت­های دانش بنیان) و کارگاه آموزشی دیدبانی و آینده پژوهی (پیشران تحول دانش بنیان در صنعت خودرو) اشاره نمود.

در دومین روز از برگزاری این رویداد، مرکز نوآوری آمپر ضمن ارائه نیازهای فناورانه شرکت های گروه هلدینگ رایزکو و موانع و محدودیت­های موجود، جلسات Reverse pitch برگزار کرد.

این نیاز ها به شرح زیر می­باشند:

  1. جایگزینی مناسب برای مواد EVOH
  2. جایگزینی مناسب برای مواد PA12
  3. تولید شلنگ فشار قوی
  4. دستیابی به فرمولاسیون و تولید چسب برای اتصال لنز به بدنه چراغ
  5. ساخت دستگاه Goniophotometer
  6. تامین سلف الکتریکی
  7. تامین مگنت موتور فن
  8. تامین بی متال(PTC)

محتوای این جلسات گفتگو و انعقاد 3 تفاهمنامه در جهت رفع نیازهای مطرح شده و یا ارائه محصولات و خدمات نوآورانه شرکت های دانش بنیان بود. دستگاه سنجش زاویه نور، داخلی­سازی تولید مگنت و همچنین جایگزینی EVOH از مواردیست که برای آنها تفاهمنامه منعقد گردید. لازم به ذکر است که این قرارداد مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری خواهند بود.