مدیریت دارایی‌های فکری آمپر در همکاری مشترک با کارفام
۰۶
تیر

مدیریت دارایی‌های فکری آمپر در همکاری مشترک با کارفام

با توجه به ضرورت حمایت هوشمندانه از طرح‌های خلاق، تفاهم‌نامه همکاری میان مرکز نوآوری و شتابدهی آمپر و شرکت حامیان فناوری کارفام امضا شد.

این تفاهم‌نامه با موضوع ثبت دارائی های فکری، اعم از اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری، تدوین قراردادهای مرتبط، پیگیری نقض حق و ارزشگذاری دارائی های فکری با حضور مهدی اکبرشاهی  مدیرعامل، بهروز کشاورز عضو هیئت مدیره مرکز نوآوری آمپرو مریم فولادی مدیر عامل شرکت کارفام منعقد شد تا با توجه به تعدد اختراعات و ثبت طرح‌های صنعتی توسط شرکت‌های فعال در حوزه خودرو،  اهدافی چون حفاظت و مدیریت دارایی‌های فکری در راستای حفظ محرمانگی طرح‌ها و فرایند ساخت محصولات و همچنین و ثبت طرح‌های صنعتی را دنبال کند.

مهدی اکبرشاهی مدیرعامل مرکز نوآوری آمپر در حاشیه این مراسم عنوان کرد: آمپر فعالیت خود را با هدف تقویت اکوسیستم کارآفرینی و شتابدهی به رشد استارتاپ های ایرانی آغاز کرده است و در حال حاضر نیز با ضرورت حمایت هوشمندانه از طرح‌های خلاق در فضای کسب و کارهای نوپا و ایجاد توانمندی رقابتی بیشتر برای استارت‌آپ‌ها و صاحبان ایده اقدام به همکاری های مشترک با کارفام به عنوان کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی کرده است.

مریم فولادی مدیر عامل شرکت حامیان فناوری کارفام نیز  گفت کارفام با هدف هم افزایی بیشتر، همگرایی ساختار و ارائه خدمات متنوع و باکیفیت در حوزه مدیریت دارائی های فکری راه‌اندازی شده است. وی با توجه به اهمیت مدیریت دارایی های فکری آمپر از این تفاهم‌نامه به عنوان گامی موثر در خصوص ارائه خدمات مشاوره و مدیریت متمرکز دارایی های فکری در شتابدهنده ها وشرکت های دانش بنیان، توسط کارفام یاد کرد.