واحد شتابدهی و سرمایه گذاری خطر پذیر

شتابدهی

شتابدهی

استارت آپ ها، کسب و کارهای نوپا، و هسته هایی که چارچوب های اصلی کارشان منطبق با سند چشم انداز یا افق ماموریتی ما باشند در اولویت گزینش برای شرکت در این دوره قرار می گیرند. شتابجویان ضمن بهره مندی از خدمات شامل آموزش، منتورینگ و فضای کار، می توانند از حمایت های مالی نیز به فراخور طرحی که دارند برخوردار شوند. همچنین به کمک منتورها می توانند بر روی توسعه، بهینه سازی و اجرای استراتژی های بازاریابی، توسعه نقشه راه محصول، تهیه طرح کسب و کار تمرکز کنند تا در نهایت با جذب سرمایه پا به عرصه بازار هدفشان بگذارند.

فضای اشتراکی

نیاز به کنار هم بودن، تبادل نظر و همفکری و استفاده از تجربیات دیگران در ابتدای هر کاری برای اعضای یک تیم از مهم ترین عوامل موفقیت آن ها است. اما کمبود بودجه معمولا تیم‌های کاری را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند. فضای کار اشتراکی با فراهم کردن امکانات ضروری مورد نیاز، این امکان را برای تیم‌های استارت آپی و کسب و کارهای نوپا فراهم می‌کند.
فضای کار اشتراکی یک دستاورد و تغییراجتماعی مثبت به حساب می آید. دسترسی به فضای کاری پویا، شامل محل استقرار گروه، زیرساخت های ارتباطی، دسترسی به آزمایشگاه های صنعتی و پژوهشی، شبکه ارتباطی با پژوهشگران و صنعتگران و ...از جمله امکانات ارائه شده در فضای اشتراکی آمپر می باشد.
شتابدهنده آمپر
Accelerator

منتورینگ

سفر به دنیای کارآفرینی، دارای مسیری است با مشکلات و اشتباهات بسیار و اکثر کارآفرینان جوان و کم تجربه نمی‌توانند به راحتی از عهده عبور از این مسیر برآیند. به همین دلیل یکی از نیازهای اساسی برای موفقیت هر استارتاپ‌، دسترسی به شبکه‌ای از افراد خبره و متخصص در حوزه‌های متنوع است. این افراد با تجربه ای که در مواجهه با چالش‌های کسب‌وکار، قوانین توسعه یک استارتاپ و عوامل موفقیت و شکست استارتاپ‌ها دارند، می توانند نقش مهمی در پیشبرد و توسعه طرح های استارتاپی داشته باشند. قابل اتکا بودن، معتمد بودن، قابلیت ایجاد انگیزه مثبت و تلاش برای شکوفایی فرد در راستای نیازهای او از ویژگی های منتور می باشد.

سرمایه گذاری خطر پذیر

تامین سرمایه لازم برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای نوپا و کارآفرین که مستعد جهش و رشد ارزش می باشند و البته ریسک فراوانی هم دارند یکی از برنامه های مرکز نوآوری آمپر است. ما علاوه بر شتابدهی طرح های نوپا، علاقه مند به سرمایه گذاری خطر پذیر بر روی ایده های نوآورانه و پیشگام در حوزه های صنعت خودرو، تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و اینترنت اشیاء می باشیم.
Amper Accelerator

فرآیند شتابدهی

1

ارسال درخواست

صاحبان ایده با تماس با مرکز نواوری آمپر از طریق وبسایت این شرکت یا سایر راه های ارتباطی (مراجعه ی حضوری، نمایشگاه ها و ...) و تکمیل فرم آنلاین ثبت اطلاعات ، اطلاعات اولیه طرح، ایده و تیم ارائه دهنده را در اختیار مرکز نوآوری آمپر قرار می دهند.

2

بررسی اولیه

مرکز نوآوری و خانه خلاق آمپر باید از شایستگی ویژگی های فنی و مالی طرح ارائه شده اطمینان حاصل کند. پس از ارسال درخواست و تکمیل فرم پروپوزال، این ویژگی ها توسط تیم شتابدهی مرکز مورد بررسی اولیه قرار می گیرند.

3

جلسه حضوری

مرکزنوآوری اشتیاق فراوانی به همکاری با صاحبان ایده و طرح دارد. پیش از آغاز همکاری، نیاز است که ما شناخت بیشتری از محصول، تیم و برنامه های شما داشته باشیم. همچنین صاحبان ایده نیز در جلسه حضوری فرصت خواهند داشت تا با فضا و افراد مرکز نوآوری آشنا شوند و طرح خود را به طور کامل ارائه نمایند.

4

بررسی نهایی

پس از ملاقات حضوری و آشنایی متقابل صاحب طرح و شتابدهنده، از شما خواسته می شود شواهد و مدارک و یا هر اطلاعات دیگری که فکر می کنید ما را در روند صحه گذاری طرحتان یاری می کند در اختیار ما قرار دهید. مرکز نوآوری پس از دریافت این شواهد و مدارک، روند بررسی نهائی طرح شما را آغاز می کند.

5

پذیرش

در نهایت پس از بررسی نهائی طرح، کمیته سرمایه گذاری امپر پیشنهاد خودرا درباره چگونگی همکاری، به تیم صاحب ایده ارائه می نماید. در صورتی که طرح ارائه شده، امتیازات لازم را کسب نماید و توافق صورت گیرد، قرار داد شتابدهی منعقد میگردد.